Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Rekuperacja – montaż wentylacji, części zamienne i serwis
Geotermalna nagrzewnica/ chłodnica powietrza zewnętrznego GEO 250 Elektryczny podgrzewacz wstępny EL-PH

Opis:
Geotermalna nagrzewnica/chłodnica spełnia dwie funkcje:
  • W okresie zimowym podgrzewa zasysane zewnętrzne powietrze zabezpieczając elementy systemu przed oszronieniem/oblodzeniem.
  • W okresie letnim ochładza zasysane powietrze zewnętrzne tak że do pomieszczenia wdmuchiwane jest świeże, chłodne powietrze.

Typowa temperatura powietrza nawiewanego wynosi od 14-16°C w zależności od temperatury zewnętrznej, rodzaju ziemi, w której rozłożony jest obwód z solanką itd. Geotermalna nagrzewnica/ chłodnica podłączona jest do rury, w której krąży trudno zamarzająca solanka.
Rura zakopana jest w ziemi. Jedynym elementem pobierającym w tym rozwiązaniu energię jest pompa cyrkulacyjna. Geotermalna nagrzewnica/chłodnica GEO 250 dostarczana jest jako urządzenie kompletne (w pełni zmontowane), zawiera układy automatyki, dwa czujniki temperatury dla przewodów powietrznych i wymagane przewody/kable.
GEO 250 przystosowana jest do instalacji w systemie „Plug’n play” – po przyłączeniu system automatycznie rozpoznaje i „konfiguruje” urządzenie w instalacji.
Geotermalna nagrzewnica/ chłodnica może współpracować z dolnym źródłem pompy ciepła.

Opis:
Elektryczny podgrzewacz wstępny EL-PH służy do zabezpieczenia systemu wentylacyjnego przed oblodzeniem.
Podgrzewacz montowany jest w systemie przewodów zasysających powietrze świeże i może być dostarczony w następujących wykonaniach zależnie od średnicy przewodu Ø125-900 W/Ø160-1500 W/Ø250-2100 W.
Podgrzewacze wyposażone są w podwójne (dwustopniowe) zabezpieczenie przed przegrzaniem i dostarczane z kompletną skrzynką automatyki (która powinna być podłączona przez elektryka posiadającego odpowiednie kwalifikacje/uprawnienia). Podgrzewacze EL -PH przystosowane są do instalowania w systemie „Plug and play” – po przyłączeniu system automatycznie rozpoznaje i konfiguruje podgrzewacz w układzie. Moc grzewcza jest dokładnie regulowana przy pomocy przekaźnika półprzewodnikowego (tyrystora).

 
  2011 © EKOGEOTERM Wojciech Mazur Powietrzne pompy ciepła | Rekuperacja | Ogrzewanie Podłogowe X-dream.pl